
Asbestverwijdering
in Wezembeek-Oppem
Wezembeek-Oppem is een rustige woongemeente in de oostrand van Brussel, met bomenrijke straten en naoorlogse villa’s. Verwijderen, verpakken en afvoeren van asbesthoudende vezelcementplaten, volgens de regels en met volledige traceerbaarheid.

De context in Wezembeek-Oppem
Waarom net hier
Wat in Wezembeek-Oppem anders is, is de context: villa’s van de jaren 1950 tot 1980, schilddaken in dakpan, aanpalende garages en bijgebouwen. De daken uit de jaren 1960 zijn op het einde van hun leven: dan wordt de onderdakfolie, die er vaak niet is, het echte onderwerp.
Veel daken van garages, bijgebouwen en loodsen van voor 1998 zijn in asbesthoudend vezelcement. Zolang je er niet aan komt, is het risico klein. Zodra je breekt, boort of borstelt, is het dat niet meer.
- Offerte
- Geprijsd na een bezoek ter plaatse, gratis en vrijblijvend.
- Duur
- 1 tot 3 dagen voor een klassiek bijgebouw of een garage.
- Verplaatsing
- Inbegrepen in Wezembeek-Oppem en de buurgemeenten
Verloop
Hoe de werf verloopt
Overal hetzelfde protocol, aangepast aan wat het bezoek ter plaatse laat zien. Niets wordt vanaf de stoep beslist.
- Opsporing en diagnose vooraf
- Administratieve formaliteiten
- Afbakening en bescherming van de werf
- Manuele verwijdering zonder snijden
- Luchtdichte verpakking en reglementaire etikettering
- Afvoer naar een erkend centrum + afgiftebewijs
Opsporing
Het materiaal en zijn toestand vaststellen. Brokkelig vezelcement pak je niet aan zoals een gave plaat.
Aangifte
Formaliteiten bij de bevoegde overheden en informatie aan de directe buren.
Werkzone
Afbakening, dekzeilen, bescherming van de grond, persoonlijke beschermingsmiddelen.
Verwijderen zonder breuk
Plaat per plaat demonteren, nooit zagen of droog borstelen.
Verpakking
Dubbele luchtdichte verpakking, etikettering, lading, afgifte in een erkend centrum.
Traceerbaarheid
Stortbewijs overhandigd samen met de factuur.
Veelgestelde vragen
Asbestverwijdering in Wezembeek-Oppem
De vragen die we het vaakst krijgen voor dit soort werf.
Zijn er premies?
Afhankelijk van het Gewest en de periode: ja. We wijzen je waar je moet zoeken, zonder ooit een bedrag in jouw plaats te beloven.
Hoe weet ik of mijn dak asbest bevat?
De ouderdom geeft een sterk vermoeden: van voor 1998 bevatten golfplaten in vezelcement bijna altijd asbest. Alleen een analyse bevestigt het, en die regelen wij.
Kan ik het zelf doen?
Voor een particulier op zijn eigen hechtgebonden platen laat de Belgische wet het toe onder strikte voorwaarden. In de praktijk verspreidt de minste droge breuk vezels. Wij raden het af.
Komen jullie naar Wezembeek-Oppem zonder extra verplaatsingskosten?
Ja. Wezembeek-Oppem hoort bij onze 17 gemeenten: de verplaatsing zit in de offerte, ze wordt niet achteraan op de factuur bijgeteld.
Andere werken in Wezembeek-Oppem
Terwijl we ter plaatse zijn
Twee ingrepen bundelen in één verplaatsing drukt de factuur. We stellen het voor als het zinvol is, nooit om de offerte op te blazen.
Asbestverwijdering in de buurgemeenten
Al onze diensten in Wezembeek-Oppem · Alles over asbestverwijdering
Asbestverwijdering in Wezembeek-Oppem: laten we erover praten
Bezoek ter plaatse, gedetailleerde prijsberekening binnen 48 werkuren, vrijblijvend.
